I closed my eyes and the sun burned crimson through the lids.
I opened them and saw a pale fire.
Matti Isan Blind
Zona Sztuki Aktualnej ma przyjemność zaprezentować pierwszą indywidualną wystawę Mattiego Isan Blinda w Polsce. Artysta urodził się w 1975 roku w Busan w Korei Południowej. Ukończył Chelsea College of Art and Design w Londynie w 2002 roku. Mieszka i pracuje w Berlinie.

Wystawa "I closed my eyes, the sun burned crimson through the lids. I opened them and saw a pale fire" została przez niego specjalnie przygotowana dla Zony Sztuki Aktualnej i prezentuje wybór jego prac w tym najnowszą serię obrazów Reflection deflection (2016-17).

Poetyckość, potencjalność, performatywność, nieprzewidywalność charakteryzują prace Isan Blinda. Jego wystawy to zawsze nie tylko zbiór obiektów, ale przede wszystkim rodzaj scenariusza, którego widzowie są nieodłączną częścią. W swojej praktyce artysta skupia się na współuczestnictwie widzów, społecznej interakcji i dynamicznym doświadczeniu. Często wprowadza do galerii przedmioty lub materiały codziennego użytku. Zdarza się, że aranżuje, imituje pewne zjawiska wytrącając widzów z codziennego postrzegania przestrzeni i przedmiotów.