Przemiana materii
Artyści: Jan Baszak, Maja Dynda, Natalia Keller, Natalia Kochaniuk, Katarzyna Komsa, Patrycja Kopeć, Marta Knaflewska, Justyna Kramarz, Agnieszka Kuśmider, Natalia Laskowska, Andrzej Mara, Karolina Michalewicz, Nadia Pieszczeniewska, Agata Siewer, Zuzanna Sosnowska, Iga Świeściak, Kamil Winnicki

Kuratorki: Zorka Wollny, Kama Sokolnicka

Otwarcie wystawy:
24.05.2018, godz. 18:00

Czas trwania wystawy:
25.05.2018 - 14.06.2018

Zona Sztuki Aktualnej,
Pl. Orła białego 2
70-652 Szczecin

W Pracowni Działań Interdyscyplinarnych traktujemy dzieła sztuki jako produkt uboczny procesu twórczego, czyli myślenia wzrokowego i eksperymentów z różnego rodzaju materiałem. Przetwarzamy, wykonujemy skomplikowane operacje i przypadkowe gesty, dajemy się zaskoczyć. Decyzje podejmujemy w trakcie, nigdy na początku, pracy.

Na wystawie zaprezentujemy tymczasowe rzeźby, inspirowane historią materiałów, które znajdowały zastosowanie w rzeźbie XX wieku.
Pokażemy też notatki fotograficzne i filmowe z cyklu "Sytuacje", czyli obserwacje i nonsensowne działania, które studenci starszych lat przeprowadzali w przestrzeni prywatnej i miejskiej, często na podstawie pisanych dla siebie nawzajem instrukcji. Wszystkie prace cechuje duża doza absurdu i wrażliwości.